advertise
سنگ کویرات

محوطه سازی با سنگ قلوه ای

ابتدا به ساکن می توان گفت که امروزه با توجه به گسترش زندگی شهری و افزایش روز افزون ساخت و ساز و کاهش فضای سبز، اهمیت محوطه سازی به طور چشم ‌گیری افزایش یافته است این اهمیت به گونه ای بوده است که محوطه سازی با سنگ قلوه ای به یکی از معیار های اصلی زیبایی ساختمان ‌ها تبدیل گردیده است. البته برخلاف تصور عموم محوطه سازی یا لند اسکیپ، تنها کاشت گل و گیاه و ایجاد محوطه‌ای سبز در حیاط ویلا یا آپارتمان نیست، بلکه پلان‌ های محوطه سازی علاوه بر ایجاد فضای سبزی مدرن المان ‌های مختلفی چون آلاچیق، باربیکیو، آبنما، نهر، برکه و.... را با رعایت استاندارد و اصول ایمنی شامل می‌ شوند. به همین منظور محوطه سازی با سنگ قلوه از جمله مواردی می باشد که اغلب طراحان و معماران ساختمان ها در الویت کاری خود قرار داده اند. محوطه سازی انواع فضا ها را می توان با استفاده از مصالح مختلفی انجام داد که هر یک از آن ها دارای هزینه های خاص خود می باشد. اگر فردی قصد دارد تا بهترین محوطه را برای خود در محل زندگی و کار خود ایجاد کند، پیشنهاد کارشناسان ما محوطه سازی با سنگ قلوه ای می باشد. حتما محوطه سازی با سنگ قلوه ای را در پارک ها و مکان های تفریحی به واضح مشاهده کرده اید. در ابتدا این مقاله باید گفت که سنگ قلوه ای از معادن استخراج می گردد، سپس با استفاده از دستگاه های مخصوص به صورت سطح صاف و صیقلی به بازار اکنون عرضه می گردد. محوطه سازی با سنگ قلوه ای مزیتی که دارد این است که به راحتی قابل شست و شو می باشد و اینکه می توان با کمترین هزینه بهترین فضا را برای خود رقم زد. لازم به ذکر است که بدانید محوطه سازی با سنگ قلوه ای در اصل استفاده از المان ‌های مختلف و جای گذاری مناسب آن ها در کنار یکدیگر، برای زیباتر شدن فضای بیرونی است. محوطه سازی یا لند اسکیپ شاخه‌ای گسترده در صنعت ساخت و ساز است با رشد روز افزون جمعیت و افزایش آپارتمان نشینی، دسترسی به فضای سبز کاهش یافته از این رو اهمیت به اجرای محوطه سازی افزایش پیدا کرده است

سنگ کویرات

سنگ کویرات

ایجاد لند اسکیپ موجب افزایش ارزش ملک می‌گردد و به نه تنها به ساختمان ظاهری دلنشین می‌بخشد بلکه به زیباسازی فضاهای شهری نیز کمک می‌نماید. عوامل مختلف دیگری در محوطه سازی با سنگ قلوه ای وجود دارد که در کنار یکدیگر می توانند بهترین فضا را برای شما فراهم سازند. به همین منظور می توان گفت که یکی دیگر از موارد بسیار مهم در امر محوطه سازی با قلوه سنگ به طور یقین باید مدنظر قرار بگیرد، مسیر های دسترسی هستند. به عبارتی طراحی محوطه باید به‌گونه ‌ای باشد که به مسیر های دسترسی هم توجه کافی شود. با این حال، مسیر عبور یا خروج از محوطه باید مشخص بوده و شخص برای تردد مشکلی نداشته باشد. علاوه بر این مورد، حتما لازم است، به قسمت‌ های مختلف از جمله فضای سبز یا قسمت ‌های مختلف محوطه دسترسی داشت. شما می توانید این مسیر های رفت آمد را با سنگ های قلوه ای و سیمان یا به صورت شن دونه هایی تزئین کنید. در کنار آن ها با کمی نور پردازی زیبایی محوطه سازی خود را دو چنداد سازید. البته ناگفته نماند که سنگ قلوه های موجود برای کف سازی به گونه ای می باشد که در صورت رطوبت و یا باران دچار لغزش نمی شود. این امر سبب محبوبیت این محصول در میان خریداران شده است. در بحث محوطه سازی با سنگ قلوه ای باید گفت که کارایی و استفاده از آلاچیق، آبنما، برکه، نهر، استخر، گل کاری، درخت کاری، رواق، باربیکیو و غیره از بخش های مهم محوطه سازی به شمار می روند. در امر محوطه سازی با سنگ قلوه ای با توجه به مساحت و خواست کارفرما طرح ها و المان های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. محوطه سازی با سنگ قلوه ای مزیت های زیادی به همراه خواهد داشت.


به عنوان مثال می توان گفت که وجود سنگ قلوه ای در کنار درختان سبب حفظ رطوبت در خاک می گردد. به عبارت دیگر، سطوحی که با استفاده از سنگ قلوه ای پوشانده شده است، به گونه ای می باشد که در هنگام استفاده از آن نه به سختی و خشنی سنگ و بتون است و نه به نرمی چمن و گل می باشد. اما با یان وجود، در هر صورت افراد و استفاده کننده آن را می پسندد و خصوصا از صدای ایجاد شده در زیر پا هنگام راه رفتن روی آن لذت می برد. قلوه سنگ ها در ترکیب با گیاهان کنار گذر تداعی کننده باغ های اصیل و الهام گرفته از طبیعت می باشند. اگر از محوطه سازی با سنگ قلوه ای استفاده می کنید مطمئن شوید که رنگ طبیعی داشته باشد و به مرور زمان رنگ آن تغییر نمی کند. تمامی نمونه های سنگ قلوه ای موجود در فروشگاه سنگ کویرات دارای این ویژگی می باشد. توجه داشته باشید که قلوه سنگ های تزئینی برای دکوراسیون روف گاردن یا همان باغ بام و همچنین فضای سبز تراس، کاربرد فراوانی در طرح های لوکس و مدرن امروزی دارند و زیبایی باغ های الهام گرفته از طبیعت را به آن می افزاید. به همین منظور امروزه استفاده از چوب و قلوه سنگ برای کفپوش کردن فضا های باز در تراس ها و بام ها بسیار رایج شده است.

سنگ کویرات

سنگ کویرات

در ادامه ی بحث در مورد محوطه سازی با سنگ قلوه ای در نظر داشته باشید که یکی از مهم ترین گام های اصلی طراحی و اجرای محوطه سازی یا به عبارتی لند اسکیپ جانمایی و آرایش گل و گیاهان در موقعیت مناسب و مطلوب خود به بهترین شکل ممکن می باشد که باید قبل از اجرا در طراحی محوطه نوع چیدمان گل و گیاه در طرح مورد نظر مشخص و معلوم گردد. دانستن این نکته ضروری می باشد که از دیگر خصوصیات محوطه سازی و فضای سبز نیز می توان به ایجاد فضایی دلنشین، روحیه بخش و جذاب را که برای استفاده کنندگان از آن به وجود می آورد، اشاره کرد. همچنین این محوطه سازی فقط به حیاط یا فضای داخلی محدود نمی شود، بلکه طرح های متفاوت و متناسب با ساختمان یا ویلا در اطراف یا پشت بام بنا وجود دارد که تاثیر فراوانی در زیبایی و خوش نما کردن ویلا یا ساختمان مورد نظر دارد. این موارد ناگفته نماند که در صورتی که سنگ قلوه ای از درجه کیفیت پایینی برخوردار باشد، در هنگام حمل و نقل خرد شده و سنگ و یا حتی خاک های درشتی تبدیل گردد. در این راستا باید عنوان کرد که تمامی سنگ قلوه ای موجود در فروشگاه سنگ کویرات از کیفیت بالایی برخوردار می باشد، به گونه ای که در هنگام حمل و نقل و انتقال آن ها به محل مورد نظر هیچ گونه آسیبی نبیند. شما عزیزان و کاربران محترم می توانید تمامی نمونه های سنگ قلوه ای که در بازار وجود دارد را از فروشگاه سنگ کویرات خریداری نمایید. کارشناسان ما در طول شبانه روز در خدمت شما عزیزان و کاربران محترم می باشند تا شما را در امر خرید انواع سنگ قلوه ای راهنمایی و مشاوره کنند.